Wpadli z narkotykami… w piwnicy

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Wczoraj policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli łącznie kilka porcji amfetaminy i marihuany oraz tabletkę ekstazy. 21 i 31-latek już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei ich 20-letni kolega został przesłuchany w charakterze świadka. 

Wieczorem, 31 marca policjanci otrzymali informację, że w jednej z piwnic na terenie Trzcianki przebywają osoby, które zbyt głośno się zachowują.

-Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali tam trzech mężczyzn, którzy podczas rozmowy z policjantami byli nerwowi, agresywni, a ich tłumaczenia niejasne i niejednakowe. Wkrótce wyjaśnił się powód ich zachowania – mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie. – W piwnicy, w której przebywali mężczyźni, mundurowi znaleźli etui po okularach, a w nim marihuanę, amfetaminę i tabletkę ekstazy. Kolejną porcję amfetaminy  ujawnili przy 21-latku. Wszyscy trzej zostali zatrzymani i przewiezieni do czarnkowskiej komendy. Noc spędzili w policyjnej celi.

Dzisiaj 21 i 31-latek usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, z kolei ich 20-letni kolega został przesłuchany w charakterze świadka. Właścicielom nielegalnych środków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

 (Red.)

 Fot. KPP Czarnków