Ponad 600 tys. zł na przebudowę drogi

Inwestycje Kultura Najnowsze Polityka Wydarzenia Złotów
Zostały zatwierdzone listy zadań do dofinansowania w ramach środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród inwestycji zakwalifikowanych do wsparcia znalazła się przebudowa drogi gminnej w Starej Wiśniewce, którą dziś wójt Marek Buława wizytował wraz z Posłem na Sejm RP Marcinem Porzuckiem.
Miło nam poinformować, że wśród zadań zakwalifikowanych do wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg znalazła się inwestycja pn. przebudowa drogi gminnej w miejscowości Stara Wiśniewka wraz z budową kanalizacji deszczowej. Na zadanie to Gmina Zakrzewo pozyskała kwotę nieomal 617 tys. zł. Odcinek, który zostanie zmodernizowany to fragment drogi od budynku szkoły w kierunku na Hawaje.
Jednocześnie wójt Marek Buława poinformował posła Marcina Porzucka, iż w najbliższym czasie zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Starej Wiśniewce. Na to zadanie z kolei gmina pozyskała kwotę prawie 236 300,00 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska. Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony już w pierwszym postępowaniu to prace inwestycyjne przy szkole powinny zakończyć jeszcze przed wakacjami.
  • https://www.facebook.com/gminaZakrzewo