WŁAMYWACZE DO ALTANY OGRODOWEJ ZATRZYMANI

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Dwóch mieszkańców Okonka, włamało się do altany ogrodowej. Ukradli drobne przedmioty oraz markowy bezprzewodowy głośnik. Zatrzymani zostali kilka dni po włamaniu. Jeden z nich w mieszkaniu ukrył skradziony głośnik. Przyznali się do zarzucanych im czynów, teraz odpowiedzą przed Sądem.

W ostatnich dniach czerwca tego roku na terenie ogródków działkowych w Okonku, doszło do włamania do jednej z altan. Właścicielka posesji stwierdziła, że złodziej ukradł z wnętrza domku działkowego, drobne przedmioty oraz markowy, bezprzewodowy głośnik o wartości ponad 1000zł.

Okoneccy mundurowi, którzy w dzień zgłoszenia skierowani zostali na miejsce włamania, ustalili że sprawców było dwóch. Do wnętrza pomieszczenia dostali się wypchając okno. Zabezpieczone zostały wszelkie ślady, które mogły pomóc w identyfikacji sprawców włamania.

Niespełna tydzień po zgłoszeniu, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Okonku, zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Okonka w wieku 22 i 28 lat, którzy mogli mieć związek z włamaniem i kradzieżą. Mundurowi odzyskali skradziony głośnik. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił przedstawić zarzut kradzieży z włamaniem.

Mężczyźni odpowiedzą przed Sądem. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

  • mł.asp. Damian Pachuc, KPP Złotów 
  • fot. iStock