Pospolite ruszenie!

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Polityka Regiony Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

PIŁA. Mamy dość! Czas na pospolite ruszenie! Nie chcemy Polski zagarniętej przez jedną partię, przez jedno środowisko polityczne, przez jednego człowieka. Polski, w której nie ma miejsca dla ludzi o innych poglądach, innych celach, inny wartościach, innych ideałach. Polski wrogiej każdemu, kto nie popiera PiS. Mamy dość! Polska jest nasza, nasza wszystkich, Polska nie jest własnością wyłącznie PiS! ? mówili uczestnicy konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej zorganizowanej przez senatora Adama Szejnfelda. Konferencja odbyła się 10 czerwca w Pile, a jej tematem wybory prezydenckie 2020.

Senator Adam Szejnfeld ? wiceprzewodniczący PO w Wielkopolsce, Maria Małgorzata Janyska ? posłanka PO, Piotr Głowski ? przewodniczący PO w Pile, Jacek Bogusławski ? przewodniczący PO w powiecie pilskim oraz Rafał Zdzierela ? szef powiatowego Sztabu Wyborczego, ogłosili w Pile rozpoczęcie II etapu prezydenckiej kampanii wyborczej w Wielkopolsce Północnej.

   -Ogromna liczba podpisów zebrana w tak krótkim czasie, jaki nam dano, jest wyrazem tego, że Wielkopolanie chcą innej Polski, niż ta, którą tworzy od pięciu lat Prawo i Sprawiedliwość. Chcą państwa dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych! ? mówił senator Adam Szejnfeld. W Wielkopolsce Północnej, czyli w powiatach wągrowieckim, chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, pilskim i złotowskim, zebraliśmy ponadto 14.100 podpisów. W samej tylko Pile było to aż 5.500 podpisów poparcia dla prezydenta Rafała Trzaskowskiego. W sumie do Warszawy dostarczonych zostało 177.230 podpisów z Wielkopolski. To drugi wynik w kraju, zaraz po Warszawie. Ale podpisy spływają nadal i ta liczba ciągle rośnie. Obecnie mamy już ponad 180 tys. podpisów. To absolutny rekord w całych minionych trzydziestu latach. To wynik ?pospolitego ruszenia? obywateli, którzy mają już dosyć psucia Polski i dzielenia Narodu przez polityków PiS ? mówił senator Szejnfeld.

   -To co wydarzyło się podczas zbierania podpisów, można porównać do zrywu obywatelskiego wyborów z 1989 roku. Polacy dotąd cieszyli się i byli dumni z Polski, cieszyli się z demokracji, jednak ostatnie lata pokazują, jak wszystko to w krótkim czasie może zostać zrujnowane ? mówiła posłanka Maria Janyska.

 

    Uczestnicy konferencji mówili, że podczas zbierania podpisów wysłuchano setek, tysięcy osób mówiących jednym głosem, językiem buntu i złości na to, co dzieje się dzisiaj. Nie może być tak, że władza rządzi wyłącznie we własnym interesie nie zaważając na poglądy i potrzeby innych obywateli. Wszyscy jednogłośnie mówią MAMY DOŚĆ! Polacy mają dość jątrzenia, oszczerstw i kłamstw, które kieruje się pod adresem obywateli, w tym pod adresem opozycji rząd PiS.

Nadszedł czas, byśmy powiedzieli sobie jakiego chcemy prezydenta, a przede wszystkim, jakiego prezydenta potrzebujemy. Potrzebujemy silnego prezydenta, który nie będzie bał się podejmować samodzielnie decyzji, który będzie nas jednoczył, nie dzielił. Silny prezydent to także silne, wspólne państwo i dobre prawo ? podkreślał prezydent Piotr Głowski.

Rafał Zdzierela oraz Jacek Bogusławski w imieniu wszystkich uczestników konferencji podziękowali Wielkopolanom za tak liczny udział w akcji zbierania podpisów. Szczególne ciepłe słowa skierowano w stronę wolontariuszy, którzy sami zbierali i dostarczali ogromne liczny podpisów poparcia dla prezydenta Trzaskowskiego. Proszono także o zgłaszanie się wszystkich chętnych, którzy chcieliby i mogliby udostępnić miejsca pod plakaty i banery wyborcze. Chodzi o miejsca, i w Pile, i we wszystkich miastach i wsiach powiatów pilskiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, chodzieskiego i wągrowickiego.

Za nami I etap pospolitego ruszenia ? zbiórka podpisów. Teraz prosimy was o udział w II etapie pospolitego ruszenia, czyli w kampanii wyborczej, a potem w powszechnym glosowaniu na prezydenta Rafała Trzaskowskiego ? mówili na koniec uczestnicy konferencji.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Fot. Agnieszka Norkowska