Poszukiwania 23-latka. Stracił orientację w lesie?

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Złotowie wraz z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z m. Sypniewo, Jastrowie i Okonek, wspierając działania Policji oraz służb leśnych nadleśnictwa Jastrowie i nadleśnictwa Borne Sulinowo prowadzili akcję poszukiwawczą w okolicach m. Nadarzyce.

Poszukiwany był 23-letni mężczyzna, który oddalił się z miejsca zamieszkania z przyczyn, których okoliczności podlegają wyjaśnianiu przez służby Policji. W toku prowadzonych wspólnych działań poszukiwana osoba została odnaleziona, bez obrażeń a okoliczności podlegają dalszemu wyjaśnianiu.

Jednocześnie APELUJEMY o zachowanie należytej ostrożności podczas przebywania i przemieszczania się w obrębie rozległych kompleksów leśnych znajdujących się na terenie powiatu złotowskiego. Warto uwzględniać charakterystyczne dostępne, widoczne oznakowania m.in. dojazdów pożarowych czy poszczególnych oddziałów leśnych, co w sposób istotny pozwala na właściwa orientację i ustalenie potencjalnego położenia w rozległym kompleksie i dotarcie do właściwego miejsca postoju, parkingu czy drogi publicznej.

 

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Olczak

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Poszukiwania w kompleksie leśnym – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie – Portal Gov.pl (www.gov.pl)