Spotkanie z Radą Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski w ANS w Pile

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia

Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski (IGPW), jest instytucją, która wpływa na życie gospodarcze naszego regionu. Jest ona wsparciem dla kilkudziesięciu firm i instytucji, które mogą liczyć na szkolenia, doradztwo oraz wzajemne wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile jest dumna, że należy do IGPW. Przyczyniacie się Państwo do kreowania marki Instytucji, skupiającej firmy oraz jednostki, mające kluczowe znaczenie dla rozwoju przedsiębiorczości w regionie – podsumował Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS, składając życzenia z okazji 30-lecia IGPW Prezesowi – Grzegorzowi Marciniakowi oraz Członkom Rady, którzy gościli w Uczelni.

Wizyta Rady IGPW w ANS w Pile, była okazją do ukazania, w jaki sposób Uczelnia także wpływa na lokalny biznes, jakie kadry kształci oraz w jakich warunkach. Przedstawiciele Izby mieli okazję zobaczyć działania prowadzone na zajęciach m.in.: w Centrum Symulacji Medycznych, w pracowniach kryminalistycznych – entomologii oraz audiowizualnej. Ważnym punktem wizyty, było również zapoznanie się z bazą kierunków inżynierskich oraz wdrożeniowymi pracami dyplomowymi studentów.

Władze Rektorskie pokazały również członkom IGPW najnowszą inwestycję uczelnianą, która wpłynie na pozyskiwanie energii przez ANS w Pile – farmę fotowoltaiczną, która stanie się dodatkowo, stanowiskiem nauki dla studentów z kierunku elektrotechnika.
Tematem głównym spotkania była więc symbioza Uczelni z lokalnym biznesem, która jest dobrym modelem praktycznej współpracy między szkolnictwem wyższym i gospodarką.

Aleksandra Fabiszak
Kierownik Działu Rektora
Rzecznik prasowy
Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile