WSPANIAŁY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W KOŚCIELE NA OS. GÓRNYM

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Przepiękny Koncert Kolęd i Pastorałek odbył się w minioną niedzielę w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych na Osiedlu Górnym w Pile.

Wystąpiło aż 5 chórów: Chór Milenium z Ujścia, Chór Towarzystwa św. Cecylii ze Złotowa, Chór di Ortica działający przy Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, Chór Halka z Piły oraz Chór Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.

– Wszystkie brzmiały wspaniale. Ogromne podziękowania dla proboszcza parafii pw. NMP WW w Pile ks. Stanisława Oracza, który jest zawsze otwarty na takie inicjatywy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Organizatorem koncertu był Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile. To było już kolejne takie przedsięwzięcie, które zorganizował, zarówno w kościele na os. Górnym w Pile, jak i w gminach powiatu pilskiego oraz okolicznych, gdzie chóry zrzeszone w Związku koncertują w kościołach, sprawiając wielką radość słuchaczom. Wydarzenie w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Pile odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.

pp