POSZUKIWANY EUROPEJSKIM NAKAZEM ARESZTOWANIA ZATRZYMANY

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policjanci z chodzieskiej „patrolówki” zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w związku z popełnionymi na ich terenie przestępstwami.

W piątkowy wieczór policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda. Kierująca pojazdem w systemach policyjnych była „czysta”, natomiast jej pasażer już nie. Mężczyzna figurował w policyjnych bazach jako osoba poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez sąsiedni kraj w związku z popełnionymi przestępstwami. Ponadto widniała informacja, że może być uzbrojony i niebezpieczny. To okazało się być prawdą, bowiem podczas zatrzymywania go policjanci znaleźli przy nim ukryty pod paskiem wewnątrz spodni składany nóż. 26-latek został przewieziony do Poznania i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Stamtąd trafi przed oblicze prokuratora. O jego dalszym losie zadecyduje sąd okręgowy, realizując zapisy kodeksu postępowania karnego w zakresie wykonania europejskiego nakazu aresztowania.

Poszukiwany będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością i tym samym odbyć karę za przestępstwa, jakich się dopuścił, a te dotyczyły handlu narkotykami, za które grozi mu do 15 lat więzienia.