POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM MIAŁ AMFETAMINĘ

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Kryminalni z krzyskiego komisariatu zatrzymali 27-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim kilka gramów amfetaminy.

W poniedziałek, 12 września br., policjanci na podstawie zdobytych informacji namierzyli i zatrzymali 27-latka, który od stycznia tego roku ukrywał się przed organami ścigania. Za mężczyzną Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich wystawił list gończy w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

W trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli przy, nim kilka gramów amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do krzyskiego komisariatu, gdzie usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków. Po przeprowadzonych czynnościach 27-latek trafił do zakładu karnego. Zapewne jego pobyt się przedłuży, bowiem zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie amfetaminy grozi mu kara do 3 lat pobytu za kratkami.

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków