Poszukiwany wpadł, bo nie miał maseczki

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. 21-latek z Obornik poruszał się po Czarnkowie bez maseczki ochronnej. Gdy zatrzymali go policjanci miejscowej “drogówki” wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Zaraz po zatrzymaniu trafił prosto do komendy. Po zapłaceniu zaległej grzywny został zwolniony.

?Rankiem 22 kwietnia policjanci z czarnkowskiej ,,drogówki?, patrolując teren Czarnkowa, na ulicy Kościuszki zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa. Funkcjonariusze wylegitymowali przechodnia. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że 21-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Obornikach. Jego decyzją mężczyzna powinien stawić się w zakładzie karnym celem odbycia 50 dni kary pozbawienia wolności, ponieważ nie zapłacił grzywny w związku ze sprawą narkotykową ? mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Mieszkaniec Obornik został zatrzymany i trafił prosto na komendę. Miał jednak możliwość wpłaty grzywny, dzięki czemu po jej uiszczeniu został zwolniony.

Za brak maseczki został ukarany mandatem karnym.

(Red.)
Fot. ilustracyjne