Trójka z Czarnkowa zamieszana w narkotyki – zatrzymana

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

   CZARNKÓW. W ręce czarnkowskich mundurowych wpadło trzech młodych mężczyzn. Dwóch z nich odpowie za posiadanie narkotyków, trzeci dodatkowo za handel zabronionymi środkami. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz podejrzani ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed Sądem.

17 lipca około godziny 01:00 policyjny patrol zauważył na drodze leśnej w pobliżu Czarnkowa zaparkowanego opla. W środku siedziało dwóch młodych mężczyzn. Kiedy policjanci chcieli zapytać o powód nocnej wizyty w lesie, kierowca gwałtownie ruszył. Funkcjonariusze chcąc zapobiec jego ucieczce zablokowali mu drogę radiowozem – relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie. – Podczas legitymowania mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. W wyniku kontroli osobistej oraz sprawdzenia pojazdu, funkcjonariusze znaleźli pudełko, a w nim kilka porcji suszu marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi. To 20. i 21-letni mieszkańcy Czarnkowa. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Ponadto od kierowcy opla pobrana została krew do badania na zawartość narkotyków. 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat więzienia.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę związanego ze sprawą.

To 26-letni mieszkaniec Czarnkowa, od którego podejrzani kupili narkotyki. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni zabezpieczyli 46 tabletek ekstazy, 49 gramów marihuany i 73 gramy amfetaminy. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu, a ich właściciel na komendę, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania i handlu narkotykami – dodaje Górzna-Kustra.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. ,,Handlarz? był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 (Red.)

 Fot. KPP Czarnków