Pożar mieszkania w kamienicy

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia
Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile przyjął zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej jednej z kamienic przy ulicy 11 listopada w Pile. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano zastępy z dwóch pilskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte jest mieszkanie zlokalizowane na drugim piętrze kamienicy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odizolowaniu pożaru oraz wprowadzeniu rot gaśniczych celem lokalizacji i gaszenia pożaru. Równocześnie przystąpiono do ewakuacji mieszkańców. W wyniku pożaru doszło do całkowitego spalenia mieszkania, wraz z jego wyposażeniem.
W kulminacyjnym momencie działań, w akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Policji oraz pracownicy Pogotowia Gazowego i Pogotowia Energetycznego, a także przedstawiciele MZGM oraz PTBS. Ruch na ulicy 11 listopada na czas działań został wstrzymany.
Do zdarzenia doszło 1 czerwca.