M. Porzucek: Niech radni Platformy przestaną robić cyrk

Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia

PIŁA. O modernizacji stadionu żużlowego i spotkaniu, którego nie było, o hejterskiej akcji radnych powiatowych Platformy, a także o powiecie złotowskim, którym rządzi teraz nowa koalicja mówił podczas wczorajszej (01.02.) konferencji prasowej poseł PiS Marcin Porzucek.

?Podczas kampanii  samorządowej  mówiłem o tym, że stadion żużlowy potrzebuje modernizacji. Rozmawiałem na ten temat z ówczesnym ministrem sportu, z którym mieliśmy już daleko posunięte ustalenia dotyczące współfinansowania tej inwestycji z budżetu państwa – zaczął Porzucek.

Właśnie kwestia modernizacji stadionu przy Bydgoskiej miała być omawiana na spotkaniu posła Marcina Porzucka z prezydentem Piły Piotrem Głowskim, które ? jak deklarował jeszcze w grudniu włodarz miasta ? miało odbyć się na początku stycznia, a które do dzisiaj się nie odbyło.

Podczas konferencji poseł PiS też złożył deklarację: ?Jestem do dyspozycji pana prezydenta. I dodał: ?Pan prezydent nie dotrzymał słowa, że będzie walczył o stadion. Póki co jest tylko piękna wizualizacja.

Przypomniał też o innej wizualizacji ? Mediateki, która kilka lat miała powstać w centrum miasta. I na wizualizacji ta inwestycja się zakończyła.

Kolejnym punktem spotkania z dziennikarzami była hejterska akcja radych powiatu z Platformy Obywatelskiej dotycząca wynajmu przez starostę powierzchni biurowej dla posła Porzucka po bardzo korzystnej cenie.

?Za kadencji pana prezydenta Głowskiego też  biura poselskie ? przynajmniej jedno – miały bardzo korzystne warunki i nikt nic nie mówił. Mam więcej biur poselskich niż wszyscy posłowie Platformy razem wzięci. Te biura służą temu, żeby spotykać się z dziennikarzami i mieszkańcami. To nie są mieszkania. Niech radni Platformy przestaną robić cyrk. Chyba, że dalej chcą się kompromitować, bo nic nie zrobili przez tyle lat, a teraz szukają zaczepki ? podsumował sytuację parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości.

W ostatnim punkcie konferencji poseł Porzucek nawiązał do powiatu złotowskiego, którym teraz rządzi nowa koalicja.

-Od wielu tygodni było widać, że tamtejsza koalicja Porozumienia  Samorządowego i Platformy Obywatelskiej coraz bardziej szwankuje. Radni PO za wszelką chcieli przenosić niesnaski  z areny krajowej na lokalną. Zakończyło się to tym, że im podziękowano.

I teraz w radzie powiatu złotowskiego jest koalicja Porozumienia Samorządowego i porawa i Sprawiedliwości.

(Red.)