Pożar na polu w Lipinach

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

LIPINY. 5 sierpnia tuż przed godziną jedenastą Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o dużym pożarze ścierniska i słomy w okolicach miejscowości Lipiny / Lipiniec.

Zdjęcie przedstawia strażaków gaszących pożar ścierniska i słomy.
W tle pola i ściernisko.

Z uwagi na panujące warunki pogodowe i możliwość szybkiego rozwoju pożaru, do działań gaśniczych zadysponowano od razu kilkanaście zastępów straży pożarnej z terenu powiatu chodzieskiego i wągrowieckiego: Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Wągrowca, OSP Margonin, OSP Szamocin, OSP Gołańcz, OSP Próchnowo , OSP Lipia Góra, OSP Pawłowo Żońskie. Gdy poerwsz z nich dotary na miejsce…

Paliła się słoma po koszeniu, ściernisko na powierzchni około 4 hektarów i 5 balotów słomy. Rolnicy za pomocą dwóch ciągników orali pole w celu zatrzymania szybko rozwijającego się pożaru – mówi mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży.

Jak dodaje, ogień udało się szybko opanować. Dalsze działania strażaków polegały na rozgarnianiu słomy i dogaszaniu pożaru.

W działaniach trwających blisko 2 godziny brało udział 12 zastępów straży pożarnej (42 strażaków), Policja oraz pogotowie energetyczne.  

(Red.)
Fot. KP PSP Chodzież