Znów pijany za kółkiem. Zatrzymał go policjant po służbie

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ŚWIĘTA. Policjantem się jest, a nie się bywa. Udowodnił to kolejny funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie – st. asp. Szymon Lisowski, który wracając ze służby do domu zatrzymał pijanego kierowcę.

2 sierpnia w godzinach popołudniowych st. asp. Szymon Lisowski wracał ze służby do domu. W miejscowości Święta zauważył ruszajcego ze sklepowigo parkingu forda.

-Uwagę policjanta wzbudził fakt, że samochod poruszał się całą szerokością drogi, zjeżdżał na pobocze lecz cały czas kontynuował jazdę w kierunku miejscowości Kleszczyna. Funkcjonariusz wyprzedził forda, a następnie zatrzymał kierowcę uniemożliwiając dalszą mu jazdę – relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej Policji. -St. asp. Lisowski w rozmowie z zatrzymanym kierowcą utwierdził sie w swoich podejrzeniach, iż ten jest nietrzeźwy. Potwierdzili to wezwani na miejsce policjanci z KPP Złotów, którzy przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy.

Wynik badania 65- latka to… ponad 3 promile alkoholu.

Mundurowi ustalil, że mężczyzna już wcześniej był zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto samochód, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy ubezpieczeniowej – dodaje Pachuc.

To kolejna w ostatnim czasie sytuacja, gdy policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który mógł doprowadzic do tragedii.

Pamiętaj, aby reagować, jeśli masz podejrzenie, że kierujący jest pod wpływem alkoholu zadzwoń na 112.

(Red.)
Fot. KPP Złotów