Pożar uwięził 7 osób. Uratowali je policjanci

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

WIELEŃ. Policjanci z Komisariatu Policji w Wieleniu powiadomieni o pożarze domu pomogli mieszkańcom, w tym czteroletniemu dziecku wydostać się z zadymionego budynku. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej przez funkcjonariuszy interwencji nie doszło do tragedii.

9 grudnia br. około godziny 00:30 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w Wieleniu.

-Na interwencję wysłał mundurowych z wieleńskiego komisariatu. Sierż. Michał Szkudlarz oraz st. post. Adam Minkiszak po przyjeździe na miejsce zauważyli ogień wydobywający się z kotłowni dobudowanej do budynku mieszkalnego. Jednocześnie do części mieszkalnej przez okno wdzierały się kłęby gęstego dymu. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że w domu jest uwięzionych siedem osób, w tym czteroletnie dziecko, które nie mogą wyjść z uwagi na silne zadymienie ? relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Policjanci bez wahania przystąpili do działania.

-Weszli do zadymionego mieszkania, przy użyciu latarek zlokalizowali domowników i rozpoczęli ewakuację. Okrywając ich kocami bezpiecznie wyprowadzili na zewnątrz budynku. Upewniając się, że nikt z mieszkańców nie odniósł żadnych obrażeń wraz ze zgłaszającym przystąpili do gaszenia pożaru, do czasu przyjazdu straży pożarnej ? dodaje Górzna-Kustra.

Na szczęście żaden z mieszkańców nie potrzebował pomocy medycznej, a część mieszkalna nie uległa spaleniu.

 (Red.)

Fot. KPP Czarnków