Pożar w Drożyskach Wielkich. Jedna osoba doznała ciężkich poparzeń

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

DROŻYSKA WIELKIE. 13 lipca, tuż po godzinie czternastej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wraz z przylegającymi zabudowaniami gospodarczymi w miejscowości Drożyska Wielkie.

Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek straży pożarnej potwierdzono pożar w budynku mieszkalnym, w jednym z pomieszczeń na parterze. Na zewnątrz obiektu znajdował się ciężko poparzony przez ogień mężczyzna. Prawdopodobnie wcześniej przebywał w mieszkaniu. Wdrożono natychmiast procedury z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w szczególności w zakresie opatrywania ran i poparzeń, następnie poszkodowanego przekazano przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Równolegle prowadzono działania gaśnicze wewnątrz obiektu – relacjonuje kpt. Krzysztof Olczak zKP PSP w Złotowie.

Ranny mężczyzna został przetransportowany Śmigłowcem LPR do szpitala.

W trwających blisko trzy godziny działaniach uczestniczyły trzy zastępy PSP, jednostki OSP Zakrzewo, Kujan, Głomsk wsparte siłami Policji, pogotowia energetycznego,  Państwowego Ratownictwa Medycznego w tym śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 (Red.)
Fot. KP PSP Złotów