Złapali podpalacza

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W nocy 15 kwietnia doszło do poważnego pożaru w piwnicy budynku wielorodzinnego w Chodzieży. Konieczna była ewakuacja kilkunastu osób. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia, szybko ustalili i zatrzymali odpowiedzialnego za wzniecenie pożaru. Grozi mu surowa kara.

W związku z otrzymaną informacją o pożarze, na miejsce skierowano Policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe. Jak się okazało, ogień pojawił się w piwnicy budynku wielorodzinnego. Zadymienie było tak silne, że konieczna stała się ewakuacja kilkunastu mieszkańców. Otrzymali oni schronienie na czas czynności ratowniczo-gaśniczych i procesowych.

-Śledczy badający tę sprawę szybko wpadli na trop podpalacza. Po około 3 godzinach od zdarzenia mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do chodzieskiej komendy Policji. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Chodzieży przedstawił 28-latkowi zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, mającego postać pożaru. W celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania zdecydował też, że mężczyzna dwa razy w tygodniu będzie się stawiał w ramach dozoru policyjnego w siedzibie chodzieskiej Komendy – informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej Policji.

28-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież