Prezydent odznaczył starostę złotowskiego

kraj Najnowsze Polityka Wydarzenia Złotów
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego. Odznaczenie otrzymał starosta powiatu złotowskiego Ryszard Goławski.
Prezydent dziękował samorządowcom za pracę na rzecz Rzeczpospolitej oraz na rzecz lokalnych społeczności. – Dzisiaj w imieniu Rzeczpospolitej wręczam odznaczenia państwowe. Dziękuję za służbę publiczną i ciężką pracę dla mieszkańców oraz dla Rzeczpospolitej. A wszystko po to, aby Polska mogła rozwijać się szybciej i sprawniej. Ale również chcę podziękować państwo za ten ostatni czas. – Zdaliście egzamin. Zobaczyliśmy coś, co nazywa się prawdziwą subsydiarnością. Pojechaliście państwo na granicę z Ukrainą, bez jakichkolwiek zarządzeń. I pomogliście państwo ludziom. Dziękuję za wielkie serce i wielką odpowiedzialność, jaką państwo na siebie przyjęli. I za to Państwu ogromnie dziękuję, za to że umieliście wykorzystać wszystkie swoje doświadczenia, obok serca, które macie, żeby pomóc w tej nie-zwykle trudnej sytuacji, w tej próbie dziejowej, jakiej Polska i Polacy zostali poddani – mówił prezydent Andrzej Duda.
Starosta złotowski Ryszard Goławski został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. – Jestem zaszczycony odznaczeniem, jaki otrzymałem w rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy. Praca samorządowa na rzecz lokalnej społeczności, jak i praca na dla dobra wszystkich Polaków, to idea, którą kieruję się przez wszystkie moja lata pracy w samorządzie – najpierw, jako radny Rady Gminy Lipka, a następnie przez ostatnie 20 lat, jako wicestarosta i starosta powiatu złotowskiego. Pragnę podziękować wszystkim osobom, z którymi przyszło mi przez te lata pracować. Są ta zarówno sołtysi, radni, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci, są to marszałkowie, wojewodowie, posłowie i senatorowie. Ale są to także zwykli ludzie – mieszkańcy naszej małej ojczyzny – powiatu złotowskiego.