Prowadził mimo sądowemu zakazowi, na dodatek pod wpływem…

Na sygnale Wałcz Wydarzenia

Policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 56 letniego kierującego, który nie dość, że prowadził pojazd mimo sądowemu zakazowi dożywotniego prowadzenia pojazdów, to jeszcze będąc w stanie nietrzeźwości. Wsiadając „za kółko” mężczyzna jednocześnie popełnił dwa przestępstwa: prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym i złamał zakaz sądowy. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Wałczu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w nocy ( 3 marca br.) około godziny 00.15 na terenie Wałcza. Policjanci patrolujący miasto zauważyli pojazd osobowy marki Opel Corsa, który wzbudził ich podejrzenia, ponieważ kierujący jechał środkiem jezdni, przekraczał dozwoloną prędkość i najeżdżał na pobocze.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Symptomy takie jak: wydobywający się od kierowcy zapach alkoholu i bełkotliwa mowa świadczyły o jego nietrzeźwości. Badanie potwierdziło ten stan. Okazało się, że 56 latek prowadził pojazd mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Przyznał on policjantom, że po drodze wypił 8 piw. Mieszkaniec powiatu nakielskiego jechał z Bydgoszczy do powiatu białogardzkiego. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym danych osobowych 56-letniego kierowcy przyniosło zaskakujący efekt. Mężczyzna prowadził pojazd mając orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów dożywotnio.

Wsiadając „za kółko” mężczyzna jednocześnie popełnił dwa przestępstwa: prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym i złamał zakaz sądowy. 56 latek usłyszał zarzuty i postanowieniem sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Prowadzenie samochodu pomimo prawomocnego zakazu stanowi przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  • KPP Wałcz