Prowadził na haju, narkotyki miał w aucie i mieszkaniu

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Kryminalni z czarnkowskiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca Czarnkowa pod zarzutem posiadania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad 45 gramów amfetaminy i 10 gramów marihuany. Mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, 18 kwietnia około godziny 23:50 czarnkowscy kryminalni patrolując miasto zauważyli na ulicy Podgórnej osobowego fiata, a za jego kierownicą, pomimo braku uprawnień znanego im dość dobrze z wcześniejszych spraw, 27-letniego mieszkańca Czarnkowa.

-Kierowca na widok policjantów, którzy dawali mu wyraźne sygnały do zatrzymania, próbował odjechać, lecz cofając uderzył w tył radiowozu. Tuż po kolizji wysiadł z auta i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli za nim. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany – relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji. -Podczas badania uciekiniera na zawartość alkoholu okazało się, że był trzeźwy. Jednak jego zachowanie, stan świadomości i sposób wymowy wzbudziły podejrzenia mundurowych, że prawdopodobnie jest on pod wpływem narkotyków. Mężczyzna przyznał się policjantom, że tuż przed zdarzeniem zażył substancję psychotropową. Już po chwili również w jego aucie funkcjonariusze znaleźli woreczki z suszem roślinnym i białym proszkiem – marihuaną i amfetaminą. To dało podstawy do przeszukania miejsca zamieszkania 27-latka, gdzie policjanci znaleźli kolejne porcje narkotyków. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 45 gramów amfetaminy i 10 gramów marihuany.

27-latek już usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat więzienia. Jeśli badania krwi potwierdzą podejrzenia policjantów, wkrótce czeka go kolejny zarzut ? prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków