Przemycał narkotyki o wartości 13 tysięcy

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

JASTROWIE. 390 gramów marihuany miał w samochodzie 45-letni mieszkaniec Szczecinka zatrzymany przez kryminalnych z Jastrowia do kontroli drogowej. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli kolejne porcje środka odurzającego. Mężczyzna usłyszał już zarzut z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci służby kryminalnej jastrowskiego komisariatu wkroczyli do akcji zaraz po tym, jak zdobyli informację, że przez teren powiatu złotowskiego może być organizowany przerzut narkotyków do województwa zachodniopomorskiego.

Na podstawie uzyskanych informacji wytypowali samochód osobowy, którym miał się poruszać narkotykowy kurier. Kiedy zauważyli osobowe audi odpowiadające opisowi natychmiast pojechali za nim. Kierujący na widok policyjnego radiowozu był wyraźnie zdenerwowany, gwałtownie zwolnił i próbował znaleźć inną drogę, by uniknąć spotkania z mundurowymi. Policjanci mieli już pewność, że dobrze wytypowali samochód służący do przerzutu środków odurzających ? relacjonuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Zatrzymali więc osobowe audi do kontroli. Podczas czynności kierowca, wbrew zasadom prawa o ruchu drogowym natychmiast wysiadł z samochodu z dokumentami, chcąc odwrócić uwagę policjantów od swojego pojazdu. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali auto.

-W bagażniku znaleźli 390 gramów marihuany. Narkotyki były spakowane w foliowe torby oklejone taśmą do pakowania. Stróże prawa ustalili, że narkotyki przewożone były z Wielkopolski i docelowo miały trafić na szczecinecki rynek ? dodaje Forecki.

Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania przechwycono kolejne porcje marihuany. Łączna, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających, to ponad 13 tysięcy złotych.

Dzięki zebranym dowodom śledczy zatrzymanemu mężczyźnie przedstawili zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek policji, Prokurator Rejonowy w Złotowie zastosował wobec 45-letniego mieszkańca Szczecinka poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 (Red.)

 Źródło: KPP Złotów