Przy jeziorach Zamkowym i Raduń stanęły “Ptasie Bufety”

Najnowsze Wałcz Wydarzenia Zwierzęta

WAŁCZ. Urządzenia, które pojawiły się w przestrzeni miejskiej świadczą o tym, że mieszkańcom Wałcza nie jest obojętny los ptactwa, które licznie zamieszkuje nasze jeziora. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nieprawidłowym dokarmianiem ptactwa wodnego można wyrządzić sporo szkody.

Dzięki temu, że urządzenia stanęły przy wałeckich brzegach jezior, spadnie ilość osób dokarmiających ptactwo w sposób nieprawidłowy. Dostępność alternatywnej karmy sprawi, że mieszkańcy przestaną zabierać ze sobą pieczywo, które ptakom szkodzi.

Urządzenia przyjęły się w mieście bardzo dobrze. Widać przechodniów, którzy zainteresowani “Ptasimi Bufetami” wzajemnie się edukują, zaczynają zwracać uwagę innym osobom nieprawidłowo dokarmiającym ptaki i pokazują dostępną zdrowszą alternatywę pokarmu.

Urządzenia są w pełni automatyczne, służą do edukacji oraz wydawania i sprzedaży zdrowej karmy, składającej się z różnorodnych i odżywczych zbóż oraz ziaren: owsa, pszenicy, kukurydzy, słonecznika. Znajdziemy na nich informacje o tym, jak mądrze dokarmiać ptaki, w jaki sposób to robić i kiedy.

Urządzenia są estetyczne, dostosowane wizualnie do urządzanej przez miasto przestrzeni, kolorystyka oraz projekt graficzny są niepowtarzalne i w tej wersji znajdziemy je jedynie w Wałczu.

Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zadbać o liczne wałeckie ptactwo w sposób mądry i zdrowy i dbać o dziedzictwo miejskiej przyrody.
Warto dodać, że pełen serwis i obsługa urządzeń leżą po stronie producenta – www.btasibufet.pl 

UM Wałcz/(Red.)