Kierowca mercedesa stracił prawko

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

SIERAKÓWKO. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. W miniony piątek kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej niż 50 km/h. Kierowcy mercedesa policjanci zatrzymali prawo jazdy, ukarali go również wysokim mandatem i punktami karnymi.

4 czerwca br., po godz. 20:00 w Sierakówku gm. Połajewo, na drodze wojewódzkiej 178 czarnkowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli mercedesa.

37-latek z powiatu poznańskiego jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Dopuszczalną prędkość przekroczył o 54 km/h. Stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym funkcjonariusze ukarali go również mandatem oraz punktami karnymi ? mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości.

-Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia ? mówi Górzna -Kustra i przypomina: –Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Ponadto, gdy kierujący na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 ? zaznacza.

(Red.)

Fot. Pixabay