Robert Lewandowski zaprosił Justynę Franieczek na spotkanie

kraj Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
WARSZAWA. W piątek, 8 października na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie doszło do spotkania kapitana Reprezentacji Polski w piłce nożnej Roberta Lewandowskiego z Mistrzynią Świata Justyną Franieczek. Nasza paraolimpijka z Tokio zdradziła nam, że w wielu momentach jej życia inspirował ją właśnie charyzmatyczny lider naszej drużyny narodowej. Kiedy ta informacja dotarła do najlepszego piłkarza świata ten nieoczekiwanie postanowił zaprosić zawodniczkę do Warszawy! 
Sama reprezentantka Polski  była zaskoczona zaproszeniem:
 
 -Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna Robertowi za to zaproszenie i za to, że mi kibicuje. Bardzo się wzruszyłam kiedy osobiście mi pogratulował zdobycia Mistrzostwa Świata. To uczucie, kiedy ktoś lepszy nawet od Cristiano Ronaldo i innych mówi, że zrobiłam coś ważnego jest nie do opisania. Tym bardziej, że po wypadku czekałam na ten sukces 10 lat. Wtedy nie było łatwo. Nigdy się nie poddałam. To bardzo długa droga.  Robert zapowiedział również, że  pomoże mi w realizacji mojej prośby, aby zorganizować spotkanie z Anią Lewandowską, która poprzez stworzenie dla mnie specjalnej diety oraz programu treningowego mogłaby mi bardzo pomóc osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w walce o medale oraz ten z Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu. Brakuje mi tego elementu, a współpraca z najlepszymi specjalistami na świecie zwiększa szansę na medale dla mnie i dla Polski. Spełniłoby się kolejne moje marzenie. Wiem, że mi się uda. Jeżeli będzie trzeba pobiegnę  nawet w jednym bucie. Taka jestem.
 
Justynie towarzyszył Szef Sztabu Szkoleniowego dr Kamil Całek, który relacjonuje:
-To niesamowita historia. Okazuje się że ikona światowego futbolu jaką bez wątpienia stał się na przestrzeni lat Robert Lewandowski, jest również kibicem Justyny. Nie mogliśmy w to uwierzyć i wciąż jesteśmy zszokowani faktem, że wspiera nas sam Robert Lewandowski! Jesteśmy tylko zwykłymi ludźmi pracy, dlatego też takie spotkanie zawsze jest dla nas wielkim wydarzeniem. Co warto podkreślić, najlepszy piłkarz świata był znakomicie zorientowany w kwestii historii życiowej i sukcesów Justyny  oraz wielokrotnie wskazywał jak ważna i wspaniała jest inicjatywa ruchu paraolimpijskiego. Dzięki niej można wyjść z każdej sytuacji życiowej. Nigdy nie wolno się poddawać. Robert jest najwybitniejszym sportowcem ostatniej dekady ale nie to jest tutaj najważniejsze. Poświęcił dla nas swój czas i to pokazuje jakim jest człowiekiem.
START Skrzatusz