Rozbój pod groźbą użycia noża

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwoje nieletnich pilan, którzy odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za dokonanie wymuszenia rozbójniczego na 14-latku. Sprawcy pod groźbą użycia noża weszli w posiadanie słuchawek oraz 5 złotych.

28 maja, w godzinach popołudniowych na stanowisko kierowania wpłynęła informacja o wymuszeniu rozbójniczym, którego miało dokonać dwóch nieletnich na jednym z osiedli w Pile. Sprawcy pod groźbą użycia noża zabrali 14-latkowi słuchawki oraz 5 złotych, które miał w swoim portfelu. Po otrzymaniu zgłoszenia w rejon interwencji zostały niezwłocznie zadysponowane policyjne patrole.

Funkcjonariusze otrzymali informację o wyglądzie sprawców. Kilka chwil później, na jednej z pobliskich ulic policjanci zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 15-letni pilanin. Nieletni w trakcie rozmowy celowo podawał fałszywe dane swojego kolegi, który miał z nim uczestniczyć w wymuszeniu, aby zmylić policjantów. Nie przyniosło to jednak żadnego efektu ponieważ funkcjonariusze bardzo szybko ustalili prawdziwe personalia drugiego ze sprawców.

Okazał się nim 16-latek, który także został zatrzymany tego samego dnia. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili słuchawki należące do pokrzywdzonego. Funkcjonariusze Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich przeprowadzili czynności ze sprawcami wymuszenia i wyjaśnili wszystkie okoliczności. Nieletni przyznali się do popełnienia czynu karalnego. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. To on zadecyduje o konsekwencjach jakie spotkają młodych pilan.

KPP Piła, st. sierż. Wojciech Zeszot

fot. iStock