Sala kinowa w SP3 gotowa

Wydarzenia
TRZCIANKA. W  Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance powstało kino. Docelowo ma ono służyć wszystkim mieszkańcom.
Inwestycja w całości została sfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Całkowity koszt wynosi około 300 tysięcy złotych, z czego 200 tysięcy pochłonęły prace remontowe i elektryczne, a kolejne 100 tysięcy wyposażenie sali kinowej.
Kino w SP 3 posiada najwyższej jakości sprzęt nagłaśniający, klimatyzację, 21 miejsc siedzących, a także miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W planach jest także zakup specjalnych poduch, na których będą mogły siedzieć najmłodsi uczestnic seansów.
Wyświetlane filmy będą pochodziły z filmoteki kina ?Za Rogiem?. Będzie jednak możliwość odtwarzania filmów niepochodzących z powyższych zasobów, za pomocą innych nośników. Sala ma jednak przeznaczenie nie tylko dla miłośników kina. Będzie można w niej organizować różnego rodzaju spotkania, szkolenia, czy konsultacje. Z miejsca skorzystać będą mogli wszyscy, obowiązywać będzie jednak wcześniejsza rezerwacja. Wiele wskazuje na to, że do obsługi kina zostanie zatrudniony animator z zewnątrz. Tu jednak decyzja należeć będzie do nadzorcy całego projektu
?
Pana Grzegorza Bogacza, Dyrektora Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Zanim jednak dojdzie do otwarcia kina w Szkole Podstawowej nr 3 konieczna jest wizyta pomysłodawcy, czyli Kina ?Za Rogiem?, który dostarczy swój serwer. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w sierpniu grupa szczęśliwców zagości na premierowym seansie. Ceny biletów mają wahać się od 1 zł do 5 zł.
Kino za rogiem to sale multimedialne adaptowane do funkcji małego kina, tworzone w ramach istniejącej infrastruktury publicznej w domach kultury, bibliotekach, ośrodkach edukacyjnych i sportowych, remizach strażackich, sanatoriach, klubach, kawiarniach czy szkołach.
Dawid Czy