Sala w Kruszewie koło Ujścia gotowa gotowa do uprawiania dyscyplin sportowych

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Nowa sala sportowa z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie jest już gotowa i można w niej uprawiać większość dyscyplin sportowych.  

Sala ma powierzchnię zabudowy 882,8 m2 (powierzchnia użytkowa- 795,6 m2) i kubaturę- 5 921,7 m3. Sama sala sportowa jest wysoka na 10 metrów i ma powierzchnię użytkową 557,7 m2. Jest magazyn sprzętu, są cztery szatnie z natryskami, węzeł szatniowo-sanitarny dla osób niepełnosprawnych, pokój trenera z zapleczem, pomieszczenie techniczne oraz kotłownia olejowa. Sala została połączona z istniejącym budynkiem szkolnym za pomocą komunikacji wewnętrznej czyli tzw. łącznika. Wyposażona jest w system nagłośnienia oraz monitoring otoczenia wokół budynku.

Sala służy uczniom jako boisko do: siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i innych dyscyplin sportowych. Ponadto w połowie może być dzielona kurtyną, co pozwoli na wykorzystanie pomieszczenia dla dwóch grup uczniów niezależnie. W skład wyposażenia wchodzą: świetlna tablica, bramki do piłki ręcznej 3×2 m, aluminiowe, kosze główne podnoszone zdalnie; kosze boczne uchylne, zestaw do skoku wzwyż, materace gimnastyczne, piłki lekarskie, płotki lekkoatletyczne, kosz na piłki jezdny, skrzynia gimnastyczna 5-częściowa, odskocznia gimnastyczna przeznaczona do treningu lub zawodów, drążek gimnastyczny wieszany na drabinkach, ławeczki gimnastyczne, bramki do unihokeja, strój bramkarza do unihokeja, kaski do unihokeja, siatki do piłki siatkowej z certyfikatem FIVB, siatka do tenisa ziemnego, kule lekkoatletyczne, oszczep, bloki startowe lekkoatletyczne stalowo-aluminiowe wyczynowe, pachołki oraz znaczniki.

Sala została połączona z istniejącym budynkiem szkolnym za pomocą komunikacji wewnętrznej czyli tzw. łącznika. Wyposażona jest w system nagłośnienia oraz monitoring otoczenia wokół budynku.

Koszt inwestycji to ponad 6 milionów złotych. Gmina dostała na ten cel dofinansowanie z Polskiego Ładu.

A.N.