SAMOCHÓD UDERZYŁ W ŚCIANĘ BUDYNKU

Chodzież Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR o wjechaniu samochodu ciężarowego w ścianę budynku wielorodzinnego.
Zadysponowano do zdarzenia, które miało miejsce w centrum miejscowości Margonin na ulicy Kazimierza Jankowskiego, zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Margonin.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do kolizji na skrzyżowaniu dwóch samochodów ciężarowych, w wyniku czego jeden z pojazdów (samochód do przewozu odpadów komunalnych) uderzył w ścianę budynku wielorodzinnego. Nikt nie
doznał obrażeń, zarówno w pojazdach jak i w budynku. Mieszkańcy budynku w chwili zdarzenia nie przebywali w części budynku, w którą uderzył pojazd.
Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz pomocy w odgięciu elementu w jednym z pojazdów, który uniemożliwiał dalsza jazdę – użyto specjalnych narzędzi hydraulicznych.
Na miejsce przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Chodzieży oraz z – ca burmistrza UMiG Margonin. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Chodzieży wyłączył z użytkowania dwa pomieszczenia (pokoje na parterze i piętrze) budynku.
Mieszkańcy będą przebywać w nieuszkodzonej części budynku – nie wymagany był lokal zastępczy.
W działaniach trwających prawie dwie godziny brały udział 4 zastępy straży pożarnej w sile 13 strażaków, Policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Opracowanie i zdjęcia: bryg. Leszek Naranowicz.