Schabowcy najlepsi!

Czarnków Najnowsze Sport Trzcianka

LUBASZ. Konkurencje dla silnych zawodników, wiele emocji i świetna zabawa publiczności. Mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego  mieli okazję podziwiać Międzynarodowe Zawody Strongman o Puchar Wójta Lubasza. W zmaganiach udział wzięło czterech zawodników z Polski i jeden z Węgier. Mecz siłaczy odbył się podczas tegorocznych Dni Lubasza.

      – Życzę dobrych wyników we wszystkich konkurencjach, bicia rekordów oraz aby zawody nie przysporzyły Wam żadnej kontuzji ? mówił podczas otwarcia zawodów Marcin Filoda, wójt Lubasza.

      – Siłacze pokazali na co ich stać. Cieszę się, że na czarnkowsko-trzcianeckiej ziemi pojawili się tak wyjątkowi sportowcy. Dziękujemy za emocje, których nam dostarczyli ? zaznaczył po imprezie Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Do Starcia Tytanów o Puchar Wójta Gminy Lubasz organizator zaprosił czterech polskich zawodników i jednego Węgra. Swoje umiejętności zaprezentowali Marcin Schabowski, Maros Kubovic, Piotr Czapiewski, Krzysztof Schabowski oraz Artur Walczak.

Zawody zdecydowanie należały do Schabowskich. To Marcin i jego wujek Krzysztof od początku prowadzili w większości konkurencji. W ostatecznej klasyfikacji na pierwszym miejscu znalazł się Krzysztof Schabowski, na drugim Marcin Schabowski, a ostatnie miejsce na podium zajął Artur Walczak.

Podczas wydarzenia swoje umiejętności mogła sprawdzić publiczność. Nie zabrakło konkurencji zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

(WM)
 Źródło: czarnkowsko-tzrcianecki.pl