Schował narkotyki w aucie pod fotelem

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

KRAJENKA. Amfetaminę i marihuanę miał przy sobie 24-letni mieszkaniec Złotowa zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Krajence. Kolejne narkotyki funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu złotowianina oraz przy jego dwóch kompanach.

Nocą 18 września policjanci z Komisariatu Policji w Krajence patrolowali miasto.  W  pewnej chwili zauważyli samochód osobowy marki Renault, którego kierowca na widok oznakowanego radiowozu wyraźnie się zdenerwował. Gwałtownie zwolnił i próbował znaleźć inną drogę, by uniknąć spotkania z mundurowymi. Ci wręcz przeciwnie – postanowili skontrolować auto i podejrzanego kierowcę.

Podczas kontroli kierowca renault, wbrew zasadom prawa o ruchu drogowym, wysiadł z samochodu z kompletem dokumentów, chcąc w ten sposób odwrócić uwagę policjantów od swojego pojazdu. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść i dokonali szczegółowej kontroli auta. Pod fotelem ujawnili woreczek foliowy z zawartością białego proszku oraz woreczek z zawartością suszu roślinnego, które zabezpieczyli do dalszych badań. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że owe substancje to marihuana i amfetamina – relacjonuje mł.asp. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Mężczyzna został  zatrzymany, a narkotyki trafiły do policyjnego depozytu. Nazajutrz funkcjonariusze przeszukali mieszkanie 24-latka. W lokalu przebywali jego dwaj koledzy.  Oni również posiadali przy sobie narkotyki. U 26-latka policjanci znaleźli amfetaminę oraz marihuanę, natomiast u drugiego z kompanów – 27 gramów suszu roślinnego. Badanie narkotestem wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana.

Dzięki zebranym dowodom, śledczy postawili trójce zatrzymanych zarzut posiadania wbrew przepisom ustawy, środków odurzających i substancji psychotropowych.

Łącznie zabezpieczono 67 gramów narkotyków. Zostaną one przebadane w laboratorium policyjnym, a następnie – po wydaniu postanowienia przez sąd ? zniszczone. Mężczyznom grozi do trzech lat więzienia.

(WM)
 Źródło: KPP Złotów