Szykują się wielkie zmiany: Rejestracja z tłumaczem, poczekalnia z „systemem kolejkowym”

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica w ramach Programu „Dostępność Plus dla Zdrowia” dba o odpowiednie standardy w zakresie dostępności punktów informacji i rejestracji (centralnej i wewnętrznych), przede wszystkim z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami.

Rejestracja centralna sukcesywnie zyskuje nowy wizerunek… W przeciągu ostatnich dni m.in. odświeżono ściany, zamontowano nowe blaty, bramę rolowaną, wyłożono wykładziny wykonane z matowych materiałów, w trakcie montażu są funkcjonalne meble i biurka.

Jak dotychczas, dostępne będą cztery stanowiska obsługi Pacjentów, jednakże w zupełnie innym, nowoczesnym kształcie. Warto dodać, że w trosce o osoby ze szczególnymi potrzebami, zastosowane zostanie wysokiej jakości oświetlenie skierowane na twarz osoby pracującej w Rejestracji, co ma umożliwić osobom niedosłyszącym i niesłyszącym czytanie z ruchu warg.

***

Ponadto, aby – jak najbardziej – ułatwić proces rejestracji osobom ze szczególnymi potrzebami, dokonano dużych modyfikacji:

Po pierwsze: Poczekalnia przy Rejestracji zostanie wyposażona w „system kolejkowy”, który pozwoli uporządkować proces obsługi Pacjenta. (Zasady: Pacjent po przybyciu do placówki, pobiera bilet z automatu i zgodnie z wyświetlonym na monitorze komunikatem (wezwanie na podstawie „numerka”) w komfortowych warunkach oczekuje na wizytę). Podobny „system kolejkowy” funkcjonuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Po drugie: Rejestracja została wyposażona w stanowiskową pętlę induktofoniczną oraz dostęp do tłumacza PJM (pracownik będący tłumaczem).

Dodać należy, że system wspomagania słuchu z pętlą indukcyjną składa się z odpowiednio zainstalowanego w pomieszczeniu przewodu tworzącego pętlę oraz ze specjalnego wzmacniacza pętli indukcyjnej. Do wzmacniacza podłączone jest źródło dźwięku – mikrofon, system nagłośnieniowy sali. Dzięki temu użytkownik aparatu słuchowego może cieszyć się wyraźnym sygnałem (bez żadnych zakłóceń i zniekształceń z zewnątrz).

***

W tej chwili trwają ostatnie poprawki związane z remontem pomieszczenia. Nowa Rejestracja zacznie funkcjonować już za kilka dni, o czym poinformujemy na naszej stronie internetowej.

***

Więcej informacji na temat Programu „Dostępność Plus dla Zdrowia” zjadą Państwo w zakładce: https://szpitalpila.pl/o-nas/dofinansowania oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/program-dostepnosc-plus

Polecamy również zapoznać się z artykułami na temat inwestycji, które w ostatnim czasie zostały zrealizowane (bądź są w trakcie realizacji) w naszym szpitalu w ramach –w/w – Programu:

 

źródło: szpitalpila.pl