Sięgnij po Bon Turystyczny!

Wydarzenia

Przedsiębiorcy już mogą zarejestrować się do programu Polski Bon Turystyczny w platformie PUE ZUS. Dobre wiadomości także dla rodzin – w nocy z 31 na 1 sierpnia ruszyła możliwość aktywacji bonów w PUE ZUS.

Marta Kubiak, poseł na Sejm RP (Prawo i Sprawiedliwość): – Słoneczne, rodzinne wakacje są teraz w zasięgu ręki, i możliwe dla każdego nie zważając na ?zasobność portfela?. Zachęcam do skorzystania z bonu turystycznego, aby cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem, a przy tym zwiedzać zakątki naszego pięknego kraju.

Program jest formą wsparcia dla krajowej branży turystycznej oraz dla polskich rodzin. Do rejestracji mogą przystąpić przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski. Dobre wiadomości także dla rodzin. Ruszy możliwość aktywacji bonów w PUE ZUS.


– Aby dołączyć do programu, należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, mogą za pośrednictwem PUE ZUS złożyć ?Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny?(PBT), dzięki czemu zostaną wpisane na listę podmiotów turystycznych uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu ? wyjaśnia Marta Kubiak, poseł na Sejm RP (Prawo i Sprawiedliwość).

Oświadczenie PBT można przekazać wyłącznie elektronicznie ? za pośrednictwem PUE ZUS. Osoba, która złoży oświadczenie zostanie managerem podmiotu turystycznego na PUE ZUS.

– POT opublikuje listę zarejestrowanych podmiotów turystycznych, uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu, na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny ? podkreśla poseł Marta Kubiak.

Materiały prasowe