Siekierą w drzwi, nożem po oponach

Na sygnale Najnowsze Wałcz

WAŁCZ.  Nawet pięć i dziesięć lat więzienia grozi odpowiednio  23-latkowi i 36-latkowi z Wałcza, którzy  odpowiedzą przed sądem za włamanie i zniszczenie mienia.

Do obu  zdarzeń doszło w miniony weekend. Sprawy dotyczyły  zniszczenia mienia oraz włamania na konto bankowe.

-Jedna z pokrzywdzonych osób nad ranem  usłyszała dochodzące zza okna krzyki i hałasy oraz głośne stukanie  w drzwi wejściowe kamienicy mieszczącej się na jednej z ulic Wałcza. Po chwili hałasy ucichły. Okazało się, że ktoś uderzał w drzwi siekierą.  Straty oszacowano na 3000 złotych ? relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z wałeckiej KPP.

Poszukiwaniem wandala zajęli się wałeccy policjanci. Wiedzieli, że mężczyzna porusza się ulicami miasta z siekierą w ręku i że  jest pijany. 23-latek wkrótce został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do popełnionego czynu. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Za zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem odpowie także 36- latek, który przywłaszczył sobie kartę bankomatową, po czym trzykrotnie włamał się na konto bankowe, wypłacając z niego  łącznie 1560 złotych. Mężczyzna odpowie także za umyślne zniszczenie telefonu komórkowego.

    -Jakby tego było mało, tego samego dnia za pomocą noża kuchennego 36-latek uszkodził cztery opony samochodu osobowego, powodując straty w wysokości 1500 złotych ? dodaje Budzyń.

Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(Red.)

Źródło: KPP Wałcz