„Spływamy stąd….” – Aktywny Weekend z KAMA Run Czarnków 2022

Czarnków Najnowsze Sport Wydarzenia
Ale dlatego przede wszystkiem, że pływanie to zdrowie i radość, że umiejąc pływać – można w stu procentach korzystać z dobrodziejstw powietrza, słońca i wody, korzystać z najpiękniejszych rzeczy, jakie dać może obcowanie z Naturą. Kapitan saper WP Władysław Kuncewicz – pływak, olimpijczyk z Amsterdamu 1928r. (Cyt. z czasopisma „Stadjon” , 1931 r.)
Już po raz czwarty miała miejsce realizacja letniej inicjatywy aktywizacji i integracji sportowej mieszkańców Miasta Czarnków i jego okolic, zorganizowana przez czarnkowskich miłośników sportu biegowego. W tym roku wypełnił ją w całości kolejny doroczny spływ kajakowy w malowniczym otoczeniu przyrodniczym.
Po dwóch spływach korytem rzeki Noteć (w latach 2020-2021), w tym roku za oś komunikacyjną wód śródlądowych wybrano rzeczkę Miała na odcinku Marylin -Kamiennik. Choć prognozy meteorologiczne nie napawały optymistycznie, docelowo jednak aura okazała się bardzo sprzyjająca. O godzinie 10.30 grupa 24 kajakarzy wyruszyła z Marylina w malowniczą trasę, która miejscami znacznie się zwężała, by za chwilę zamienić się w rozlewisko – co wymuszało przemyślane i umiejętne manewrowanie. Godzinę szybciej niż przewidywał przyjęty plan wydarzenia, osiągnięto przystań w Kamienniku, gdzie można było odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Dobry trening wydolnościowy, jaki dawał sport wodny – nagrodzony został w drodze powrotnej, gdzie w Miałach czarnkowianie „zakotwiczyli” na biesiadę, podczas której wszyscy uczestnicy spływu mogli regeneracyjnie posilić się nieodzowną grochówką, chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, kiełbaskami z grilla oraz deserem w postaci placka drożdżowego. Uczestnicy spływu powrócili do domów w pozytywnych nastrojach, już oczekując przyszłorocznej okazji do ponownego sportowego spotkania nad wodą.
Tegoroczny przebieg Aktywnego Weekendu, jak zawsze, z powodzeniem połączył integrację środowiska społeczności lokalnej z
okazją do dobrej zabawy na świeżym powietrzu – w rodzinnej atmosferze. Wpisywało się to trafnie w myśl przewodnią corocznej inicjatywny czarnkowskiego stowarzyszenia biegowego – sport jest zdrowiem, pasją, sposobem na zmianę trybu życia na lepsze. I z tym właśnie przesłaniem na pewno planowane będą również kolejne edycje aktywności z KAMA Run.
Paweł Garstka KAMA Run-Akademia Biegowa Czarnków