Spotkanie ze studentami pilskiej akademii

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia
Spotkanie ze studentami pilskiej akademii, a także inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Margoninie – to punkty wizyty wiceministra edukacji i nauki Wojciecha Murdzka, który odwiedził dziś region pilski na zaproszenie posła, wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka.
W Pile wiceministrowie spotkali się ze studentami Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica, a także z władzami uczelni. Rozmawiano o kształceniu, perspektywach rozwoju i możliwościach uruchomienia branżowych centrów umiejętności. Podczas wizyty oficjalnie otwarto strefę relaksu w studenckim akademiku. Na ręce rektora, dra hab. Donata Mierzejewskiego, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak przekazał także akt nominacji na
​członka Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego przy Polskiej Strefie Inwestycji – Wielkopolska.
Wspólnie ze słuchaczami, wiceministrowie zainaugurowali 15. już rok akademicki prężnie działającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Margoninie. Wcześniej spotkali się z władzami samorządowymi Margonina, dyrekcją i uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach.
Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek to kolejny ważny przedstawiciel rządu, który na zaproszenie wiceministra Piechowiaka odwiedza nasz region. – Tylko w tym roku w okręgu pilskim odbyły się wizyty wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepy, wiceministra finansów Sebastiana Skuzy, a takżewiceministra zdrowia Piotra Brombera – przypomina Grzegorz Piechowiak.

Jakub Monterial

Asystent Sekretarza Stanu Grzegorza Piechowiaka

Wydział Zarządzania i Protokołu

Biuro Ministra