SPRAWCA KRADZIEŻY KATALIZATORÓW ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Pilscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł katalizatory. Jak się później okazało nie było to jego pierwsze przewinienie. Ostatecznie 34-latek usłyszał 8 zarzutów, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Straty jakie wyrządził szacowane są na kwotę ponad 20 tysięcy złotych.

14 września br. o godzinie 00:50 Oficer Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o mężczyźnie, który prawdopodobnie kradnie części samochodowe. Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Patrolowo-Interwencyjnego. Początkowo mieszkaniec Piły tłumaczył, że naprawia auto kolegi. Mundurowi nie dali wiary jego wersji i dokładnie sprawdzili samochód.

Jak się później okazało mieszkaniec powiatu pilskiego był w trakcie odkręcania katalizatora. Dodatkowo posiadał przy sobie specjalistyczne narzędzia, którymi posługiwał się przy wycinaniu części samochodowych. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji społeczeństwa 34-latek po krótkiej chwili od otrzymania zgłoszenia został zatrzymany.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał, że nie było to jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Ostatecznie policjanci ustalili, że był on odpowiedzialny za 6 kradzieży części samochodowych w okresie od lipca do września br. Dodatkowo dwukrotnie próbował dokonać zaboru, jednak jego plany pokrzyżowały osoby postronne. Wartość wyrządzonych strat szacowana jest na ponad 20 tysięcy złotych. 34-letni mieszkaniec powiatu pilskiego usłyszał 8 zarzutów, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Magdalena Mróz, KPP Piła