Nocowali na Gontyńcu

Chodzież Najnowsze Podróże Wydarzenia

CHODZIEŻ. 6 sierpnia uczestnicy drugiej edycji akcji „Zaloguj się do lasu” przeżyli kolejną przygodę – nocleg na Gontyńcu. Na śmiałków poza wyprawą i nocowaniem, czekało też wiele innych atrakcji.

Nocleg na Gontyńcu to kontynuacja rozpoczętej w styczniu akcji, skierowanej do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu chodzieskiego – relacjonuje jeden z głównych organizatorów, wicestarosta Mariusz Witczuk. –Wówczas młodzież podjęła się zimowego wejścia na najwyższy szczyt w regionie. Lato z kolei to doskonała okazja by przekonać się, jak las wygląda nocą.

Start i meta wydarzenia miały miejsce w chodzieskim Parku 3 Maja. Stamtąd dzieci i opiekunowie czerwonym szlakiem udali się na Gontyniec. Bagaże pojechały na szczyt samochodem, dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa Podanin. Rozbito obóz, a potem wysłuchano opowieści o nocnym życiu lasu, o którym w ciekawy sposób mówiła Marzena Kryza z nadleśnictwa. Dzieci w ciemności rozpoznawały korę, szyszki, poroża oraz inne elementy leśnego środowiska.

Wspólne ognisko było wstępem do dalszych atrakcji, bo na uczestników czekała zabawa terenowa, przygotowana przez członków młodzieżowej sekcji Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej oraz Młodzieżowej Rady Powiatu Chodzieskiego. Zmęczona i pełna wrażeń młodzież udała się wreszcie na wypoczynek, który w środku lasu musiał być niezwykłym doświadczeniem. O poranku obóz został zwinięty, a teraz wysprzątany, na uczestników czekały zaś świeże drożdżówki i upominki. Park 3 Maja na powrocie wszyscy opuścili zadowoleni i pełni wrażeń, a w planach już trzecia edycja!

(powiat-chodzieski.pl)