Studenci w komendzie

Edukacja Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

W ramach porozumienia i współpracy pomiędzy Akademią Nauk Stosowanych oraz Komendą Powiatową Policji w Pile, studenci kierunku “kryminalistyka z kryminologią” mieli okazję nie tylko poznać pracę funkcjonariuszy „od kuchni”, ale również zapoznać się aktualnymi warunkami rekrutacji do służby w Policji.

Dziś, w godzinach przedpołudniowych pilską jednostkę odwiedziło grono studentów pilskiej Akademii Nauk Stosowanych, którzy na co dzień kształcą się na kierunku “kryminalistyka z kryminologią”. Podczas zwiedzania siedziby KPP w Pile Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Andrzej Latosiński opowiedział jak funkcjonuje nasza komenda oraz przybliżył zadania wykonywane przez funkcjonariuszy na różnych stanowiskach.

W drugiej części spotkania podkom. Magdalena Gładka – Zastępca Naczelnika Wydziału Ogólnego przybliżyła proces rekrutacji do służby w Policji oraz przedstawiła aktualne warunki jakie należy spełnić, aby móc starać się o status kandydata.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć studentów kierunku, który jest bardzo pokrewny z zadaniami wykonywanymi każdego dnia przez policjantów. Mamy nadzieję, że wizyta i przekazane informacje pokazały słuchaczom jak wygląda codzienna służba w Policji, a także zachęciły do wstąpienia w szeregi naszej formacji.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Wizyta studentów ANS w pilskiej jednostce – Aktualności – KPP Piła (policja.gov.pl)