ZDESPEROWANY 63 LATEK CHCIAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO- URATOWALI GO POLICJANCI

Interwencje Na sygnale Wydarzenia Złotów

Policjanci weszli do mieszkania, gdzie samotny mężczyzna, chciał odebrać sobie życie. Mężczyzna połknął około 30 tabletek, popijając je alkoholem. Zdecydowane działanie policjantów oraz udzielona pomoc przedmedyczna uratowały życie zdesperowanemu złotowianinowi

Wczoraj przed godziną 20 Dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Złotowa, przebywa mężczyzna, który wg informacji zgłaszających chce popełnić samobójstwo. Z uwagi na to, że wskazany 63 latek miał zamieszkiwać samotnie policjanci pełniący służbę niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Przez okno zauważyli mężczyznę, który krzyczał, że nie chce żyć i połykał tabletki, które następnie popijał piwem. Pomimo wielokrotnych prób dostania się do wnętrza mieszkania, nawoływania do otworzenia drzwi, złotowianin nie reagował i połykał kolejne leki.

Policjanci przy użyciu siły weszli do mieszkania i niezwłocznie przystąpili do ratowania mężczyzny. W zastanej sytuacji jeden z policjantów by udrożnić drogi oddechowe zastosował chwytu Heimlicha i doprowadził do zwrócenia połkniętych tabletek. Drugi z policjantów wezwał zespół pogotowia ratunkowego oraz kontrolował funkcje życiowe ratowanego. Jak się później okazało 63 latek połknął około 30 tabletek, które działają na układ sercowo-naczyniowy. Niedoszły samobójca został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala celem udzielenia dalszej pomocy medycznej.

Zdecydowane działanie policjantów oraz udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna uratowały życie złotowianinowi.

mł.asp. Damian Pachuc

Zdesperowany 63 latek chciał popełnić samobójstwo- uratowali go Policjanci – Aktualności – KPP Złotów