Sukcesy pilskich zawodników

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
W ubiegłym tygodniu Łomża była gospodarzem finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Olimpiada jest jednocześnie turniejem finałowym Mistrzostw Polski kadetek i kadetów w boksie.
Z wcześniejszych eliminacji do finałowego turnieju awansowała Julia Kowalska, reprezentująca barwy klubu Sporty Walki Piła.
Pilska zawodniczka znalazła się w ósemce zawodniczek kategorii do 48 kg.
W pierwszej, ćwierćfinałowej walce pilanka trafiła na faworyzowaną i rozstawioną Nikolę Rogińską z Kętrzyna. Mimo nieudanej pierwszej rundy dwie kolejne prowadzone były pod dyktando podopiecznej trenera Przemysława Leńca i ostatecznie to Kowalska zwyciężyła awansując do strefy medalowej Mistrzostw!
W półfinale kolejną rywalką była Zuzanna Krysińska. Obie zawodniczki miały okazję spotkać się już miesiąc temu w finale eliminacji i wtedy lepsza okazała się Krysińska. Tym razem po trzech rundach sędziowie wskazali na polską pięściarkę która tym samym znalazła się w finale Mistrzostw!
W finale Kowalska spotkała się z reprezentantką kraju Nadią Formelą i mimo starań tym razem złoto trafiło do zawodniczki Skorpiona Szczecin.
“Mimo przegranego finału duże brawa należą się naszej zawodnicze, która w ciągu ostatniego roku zrobiła duży postęp i dołączyła do czołówki swojej kategorii wiekowej i wagowej. Większość jej rywalek to dziewczyny walczące o rok- dwa dłużej od Julki a w tym wieku ma to duże znaczenie.” powiedział trener Przemysław Leniec.
Przed sekcją bokserską kolejne wyzwania w niedalekiej przyszłości. “Przed nami zgrupowanie Kadry Narodowej w Wałczu gdzie dołączą do nas zawodniczki z Włoch a całość zakończymy 22 maja meczem międzynarodowym w Pile. W spotkaniu będzie można obejrzeć kilka naszych pilskich zawodniczek, między innymi świeżo upieczoną medalistkę Julkę Kowalską ale też Julkę Rutkowską i Antoninę Hader.” dodał Leniec.