ŚWIĄTECZNY WEEKEND I WTORKOWA AKCJA „TRZEŹWY PORANEK”

Interwencje Na sygnale Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze podczas świątecznego weekendu oraz dzisiejszej akcji trzeźwy poranek wyeliminowali z dróg łącznie 12 kierowców. W dwóch przypadkach kierujący nie tylko posiadali przy sobie narkotyki, ale również prowadzili swoje pojazdy pod ich wpływem.

Policjanci podczas długiego weekendu zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Świąteczny okres przebiegł bez poważniejszych zdarzeń. Mimo tego, funkcjonariusze ujawnili ponad 120 przekroczeń dozwolonej prędkości. Aż w czterech przypadkach kierowcy stracili uprawnienia za jazdę z prędkością o ponad 50km/h większą, niż dozwolona na terenie obszaru zabudowanego.

Funkcjonariusze przebadali ponad 320 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas świątecznego weekendu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, Komisariatu Policji w Wyrzysku, Posterunku Policji w Łobżenicy, Ujściu oraz Białośliwiu wyeliminowali z dróg łącznie 8 kierowców.

Czterech z nich prowadziło swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 32-letni pilanin, który poruszając się w sobotnią noc samochodem marki Opel miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kolejnych dwóch mężczyzn kierowało pojazdami mimo obowiązującego ich sądowego zakazu.

Ostatnia dwójka została zatrzymana na terenie gminy Ujście oraz Wyrzysk. W pierwszym przypadku policjanci z Ujścia zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. Kierował nim 26-letni pilanin, który miał zatrzymane prawo jazdy w związku z wcześniejszym kierowaniem pod wpływem środków odurzających. Mundurowi przebadali mężczyznę testerem narkotykowym, który potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie. Policjanci sprawdzili również rzeczy osobiste i pojazd 26-latka. W plecaku, który należał do mężczyzny znajdowało się 180 gramów amfetaminy.

Z kolei na terenie gminy Wyrzysk funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę wobec kierującego Renault. Mundurowi potwierdzili tożsamość 36-letniego mężczyzny oraz fakt, że był on poszukiwany do odbycia kary 74 dni pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a wstępne badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziły obecność amfetaminy. Funkcjonariusze ujawnili również przy zatrzymanym kilka porcji amfetaminy.

We wtorek, w godzinach porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję „trzeźwy poranek”. Prowadząc kontrole w różnych miejscach mundurowi ujawnili kolejnych 4 nietrzeźwych kierowców.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku złamania sądowego zakazu przewidywana kara wynosi nawet 5 lat.

  • KPP Piła, st. sierż. Wojciech Zeszot