WZMOŻONE PATROLE POLICJI DBAŁY O BEZPIECZNY ŚWIĄTECZNY WEEKEND

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Wałeccy policjanci podsumowali miniony świąteczny weekend. Przyczynkiem spokojnego i bezpiecznego okresu Wielkanocy były wzmożone patrole policjantów. Nie odnotowano żadnego wypadku, natomiast wyeliminowano z ruchu drogowego trzech nieodpowiedzialnych kierujących, którzy za kierownicę wsiedli po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Zero wypadków, jedna kolizja drogowa i trzech nietrzeźwych kierujących to bilans minionego weekendu świątecznego. Czas świąt to czas pracy dla policjantów. Już od piątku do późnych godzin wieczornych w poniedziałek ( 15-18.04. br.) patrole policji czuwały nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz porządkiem publicznym.  Wzmożone kontrole na drogach całego powiatu były przyczynkiem do spadku zdarzeń drogowych, a tym samym poprawy bezpieczeństwa. Niestety niektórzy kierowcy w dalszym ciągu mają za nic obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze w okresie świąt wyeliminowali z ruchu drogowego w sumie trzech nietrzeźwych kierujących.

Rekordzistą był 36 letni kierowca ciężarówki- mieszkaniec powiatu konińskiego, który poruszał się krajową „dziesiątką”. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast około godziny 08.00 w niedzielny poranek funkcjonariusze zatrzymali 33 letniego kierowcę osobówki- 0,34 mg/l oraz po godzinie 20.00 na terenie gminy Tuczno 62 letniego motorowerzystę z wynikiem- prawie 1 promil alkoholu. Poza tym policjanci podejmowali interwencje domowe związane głównie z zakłóceniem spoczynku nocnego oraz wszelkie interwencje naruszające porządek prawny. W tym czasie policjanci pełnili wspólne służby ze strażą leśną.

Apelujemy o rozważną jazdę! Siadając za kierownicę należy bezwzględnie pamiętać zarówno o własnym bezpieczeństwie, ale także o bezpieczeństwie przewożonych pasażerów jak również innych użytkownikach drogi.

 

  • KPP Wałcz