Symulacja wypadku i rozmowy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas konferencji

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Było to kolejne wydarzenie organizowane wspólnie przez Katedrę Transportu Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile oraz Komendę Powiatową Policji w Pile.
Temat jak najbardziej aktualny, a przedstawione fakty wywołały niejednokrotnie poruszenie na twarzach zgromadzonych uczniów i uczestników Konferencji.
– Zagrożenia związane z komunikacją drogową są częstym tematem newsów medialnych. Dlatego też, każda akcja prewencyjna, każde wydarzenie, zwiększające bezpieczeństwo na drogach, jest niezwykle cenne.
Jestem przekonany, że każde dobre działanie zaczyna się od edukacji. Dlatego kształcąc studentów na kierunkach inżynierskich w naszej Uczelni, staramy się kłaść szczególny nacisk na procedury
dot. bezpieczeństwa – od właściwego zabezpieczenia ładunku transportowego, po właściwe zachowanie się uczestników ruchu drogowego. –
 Tymi słowami wydarzenie otworzył dr inż. Piotr Gorzelańczyk, Kierownik Katedry Transportu ANS w Pile.

W programie znalazły się m.in.: spotkanie z biegłym sądowym, informacje o nowoczesnych systemach poprawiających bezpieczeństwo w autach i o tym – dlaczego najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Mocnym akcentem była rozmowa z uczestnikiem wypadku.
Na placu Uczelni odbyła się także symulacja wypadku drogowego i ukazanie współdziałania jednostek: straży pożarnej (KSP w Pile), policji (KPP w Pile) oraz ratowników medycznych (studenci ANS w Pile). Do tego pokazy aut i motocykli oraz rozmowy ze specjalistami z zakresu ruchu drogowego.
Z pewnością nie była to ostatnia akcja prewencyjna organizowana przez Komendę Policji w Pile oraz Akademię Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, która wpłynie na zrozumienie, że kilka sekund może zaważyć o całym życiu.

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile