SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ ZAKOŃCZONY W WARSZAWIE

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Dzięki szybkiej reakcji służb oraz sprawnej organizacji działań, zaginiony mieszkaniec powiatu złotowskiego, został odnaleziony w Warszawie. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina mieszkająca w powiecie złotowskim.

Wczoraj (08.03) późnym popołudniem, Dyżurny złotowskiej jednostki, został powiadomiony przez mieszkankę powiatu, o tym iż obawia się o życie swojego syna, który wyjechał do Warszawy i od dwóch dni nie ma z nim kontaktu.

Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna od kilku lat wyjeżdżał do stolicy, gdzie się leczył. W trakcie tego wyjazdu w jednym ze szpitali miał odebrać wyniki badań.

W dniu gdy planowo powinien wrócić do miejsca zamieszkania, skontaktował się z rodziną przekazując niepokojące informacje, które sugerowały, że może targnąć się na własne życie.

Po uzyskaniu i zweryfikowaniu wszystkich informacji, natychmiast rozpoczęły się działania poszukiwawcz na terenie powiatu złotowskiego. Utrudnieniem w tej sprawie był brak informacji o możliwym miejscu przebywania i noclegu zaginionego oraz brak możliwości skontaktowania się z nim, gdyż od czasu ostatniego kontaktu, jego telefon nie był aktywny.

Równolegle do prowadzonych lokalnych ustaleń i poszukiwań, informację o zaginionym przekazano do Oficera Dyżurnego Policji z Warszawy.

Dzięki szybkiej reakcji służb oraz sprawnej organizacji działań, mieszkaniec powiatu złotowskiego, został odnaleziony na jednej z Warszawskich ulic. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc lekarska – oznajmił asp. Damian Pachuc.

 

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów, które wskazują, że nasi bliscy mogą zmagać się z trudnymi problemami. W takich sytuacjach okazujmy im wsparcie i pomoc. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, do których można się zgłosić o wsparcie w ciężkich chwilach. Można również dzwonić na Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, telefon 800 702 222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.