NIETRZEŹWY KIEROWCA WJECHAŁ W POLE

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Nietrzeźwy kierowca zjechał z drogi i utknął na polu. Nie był w stanie o własnych siłach wyjść z pojazdu. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W miniony weekend przed południem Dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony, że na terenie gminy Złotów, kierowca osobówki zjechał z drogi i wjechał na pole. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca został w pojeździe, którego nie wyłączył. Na miejsce skierowani zostali Strażacy oraz funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości, zjechał z asfaltowej drogi i wjechał w pole. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał się i nie mógł kontynuować jazdy. Nie wyłączył pojazdu i nie mógł o własnych siłach wyjść z pojazdu. Mundurowi w rozmowie ze świadkami, a następnie z kierowcą ustalili faktyczny przebieg zdarzenia, w którym nie brały udziału inne pojazdy i osoby.

Badanie stanu trzeźwości 59 letniego kierowcy, wyjaśniło dlaczego doszło do zdarzenia. Mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, gdyż przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i teraz odpowie za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Złotów