ZATRZYMANI POSZUKIWANI, NIETRZEŹWI ORAZ ZABEZPIECZONE NARKOTYKI

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Miniony weekend był bardzo pracowity, szczególnie dla funkcjonariuszy pionu prewencji. Policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych, wyeliminowali z dróg aż 8 nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymali 3 osoby z narkotykami.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Kryminalnego, Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Posterunku Policji w Białośliwiu podczas minionego weekendu zatrzymali łącznie 5 osób poszukiwanych w wieku od 24 do 45 lat. Najmłodszy mężczyzna poszukiwany był listem gończym do odbycia kary ponad 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Kolejnym aspektem, na którym skupili się funkcjonariusze z Wysokiej, Białośliwia oraz Wydziału Ruchu Drogowego byli nietrzeźwi kierujący. Od piątku do niedzieli mundurowi wyeliminowali z dróg łącznie 8 kierowców.

Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 32-letni mężczyzna, który kierował swoim pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został on zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Wysokiej. Mundurowi sprawdzili też, że 32-latek nie posiadał prawa jazdy. Konsekwencją tych czynów może być nie tylko kara 2 lat pozbawienia wolności, ale również grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 3 lata – oznajmił sierż. szt. Wojciech Zeszot

Podczas weekendu policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali również 3 mężczyzn w wieku od 16 do 34 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Najstarszy z nich na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Po krótkiej chwili był już w rękach mundurowych. Powodem ucieczki były ukryte w kieszeniach spodni porcje amfetaminy. Za popełnione przestępstwo może grozić kara 2 lat pozbawienia wolności. Najmłodszy z mężczyzn natomiast za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.