Szkółka żużlowa Polonii Piła już na torze

Inwestycje Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
Władze odbudowującego sport żużlowy w Pile ŻKS Polonia Piła zapowiadały, że jednym z priorytetów klubu będzie stworzenie szkółki żużlowej, która przygotowywać będzie młodych adeptów z Piły i okolic do profesjonalnego uprawiania tego sportu. Słowa szybko zamieniły się w czyny, a w drugi marcowy weekend adepci wyjechali na swój pierwszy trening na torze w Gnieźnie.
Mieszkańcy Piły przez ponad dwa lata nie słyszeli na swoim stadionie warkotu żużlowych motocykli. Powstały w listopadzie 2021 roku Żużlowy Klub Sportowy „Polonia Piła” chce wynagrodzić pilskim kibicom ten okres oczekiwania. Poza prowadzeniem pierwszej drużyny, która w kwietniu zainauguruje zmagania w 2. Lidze Żużlowej, włodarze klubu postawili na szkolenie własnych wychowanków. Na początku marca odbył się wstępny nabór do szkółki, skompletowano również odpowiedni sprzęt, dzięki któremu możliwe są treningi na torze.
W sobotni (12 marca) poranek pilscy szkółkowicze odjechali swój pierwszy trening na gościnnym torze w Gnieźnie. Nad organizacją szkółki czuwa menedżer zespołu Ryszard Dołomisiewicz, fachowych rad adeptom udziela trener pierwszej drużyny Waldemar Cisoń, który opieką objął również szkółkę, a o sprawność motocykli dba klubowy mechanik Krzysztof Grzegorowski. Pierwszy trening miał na celu głównie oswojenie się z motocyklami. Trener przygotował odpowiedni plan szkolenia, który wdrażał będzie na kolejnych treningach.
Żużlowy Klub Sportowy „Polonia Piła” składa serdeczne podziękowania władzom Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego START za udostępnienie toru do treningu, zawodnikom ŻKS Polonia Piła za pomoc w kompletowaniu sprzętu dla adeptów, a szczególnie podziękowania kieruje do firmy Speedway Used Parts Krzysztofa Andrzejewskiego za przekazanie sprzętu na potrzeby szkółki.
ŻKS Polonia Piła pragnie uspokoić wszystkie osoby zainteresowane przystąpieniem do szkółki żużlowej – po zakończeniu modernizacji toru żużlowego w Pile, zostanie ogłoszony otwarty nabór do pilskiej szkółki żużlowej.