„Sztafeta Sołectw” na 50-lecie Gminy Szydłowo

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Świętowanie 50-lecia Gminy Szydłowo rozpoczynamy w wielkim, sportowym stylu. Już w najbliższą sobotę (tj. 27 maja) o godz. 10:00 spod świetlicy wiejskiej w Nowej Łubiance wystartuje „Sztafeta Sołectw”. Sztafeta składa się z czterech etapów, a jej zwieńczeniem będzie wielki finał pod Centrum Upowszechniania Kultury, 16 czerwca, czyli w dniu jubileuszowych uroczystości (godz. 18:00), skąd na stadion w Szydłowie, ruszy barwny i głośny korowód.

Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo. Zasady są proste: Każde sołectwo reprezentować będzie co najmniej piątka mieszkańców, którzy pobiegną, pomaszerują, pojadą na rowerze lub popłyną kajakiem. Oczywiście, tego dnia nie powinno zabraknąć kibiców!

Wierzymy, że i tym razem frekwencja dopisze, bo nasi mieszkańcy nigdy nie zawodzą, podobnie zresztą jak zawsze aktywni przedstawiciele naszych organizacji pozarządowychpodkreśla wójt Tobiasz Wiesiołek i dodaje z przymrużeniem oka: – Stawiamy na integrację, nie na rywalizację.

Nie tylko dla biegaczy i miłośników sportu

O tym, że aktywność i czas spędzony na świeżym powietrzu, to samo zdrowie, raczej nikogo nie trzeba przekonywać… Jak już wspomnieliśmy otwarcie „Sztafety Sołectw” zaplanowano na 27 maja przy świetlicy wiejskiej w Nowej Łubiance (godz. 10:00) i jest to dopiero pierwszy etap. Inauguracyjna trasa przebiegać będzie następującym torem: Nowa Łubianka – Tarnowo – Krępsko – Dobrzyca – Stara Łubianka – Zawada – Nowa Zawada. Kolejne sołectwa dołączą do sztafety kilka dni później…

3 czerwca o godz. 8:30 widzimy się w Nowej Zawadzie, tam uczestnicy sztafety ruszą do Dolaszewa, a stamtąd trasą: Kotuń – Kłoda – Pokrzywnica – Leżenica Kolonia – Gądek. Kontynuację sztafety zaplanowano na  11 czerwca (godz. 8:00) właśnie ze wsi Gądek, poprzez: Róża Wielka – Leżenica – Nowy Dwór – Coch – Skrzatusz – Jaraczewo.

Wielki finał: korowód wspaniałych ludzi

„Sztafeta Sołectw” ma swój koniec w Jaraczewie i to właśnie w Jaraczewie w dniu jubileuszowych uroczystości pod Urzędem Gminy w Szydłowie o godz. 17:40 nastąpi zbiórka uczestników, która wyruszy pod Centrum Upowszechniania Kultury, gdzie zostanie uformowany korowód.

O godz. 18:00 nasz barwny korowód przemaszeruje na szydłowski stadion. Mile widziane są stroje ludowe, mundury, jak również ubrania przyozdobione w motywy nawiązujące do historii i tradycji ziemi szydłowskiej. Tego dnia ma być głośno i kolorowo.

W uroczystym przemarszu udział wezmą również uczestnicy jubileuszowej sesji, a sztafetę poprowadzi wóz strażacki pod asystą Orkiestry Dętej. Po wejściu na stadion sztafeta ustawi się w wielki napis SZYDŁOWO’50, a na ręce wójta, przekazana zostanie flaga sztafety.

Uwaga: Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia znajdują się na plakacie. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka, gdzie będziemy zamieszczać relacje z poszczególnych etapów „Sztafety Sołectw”. Zachęcamy również do nakręcania filmików, robienia zdjęć i udostępniania ich na swoich profilach w mediach społecznościowych – jest to nasze wspólne, wielkie święto!

Szydlowo.pl