SPRAWCY KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM ZATRZYMANI

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do zbiornika zaparkowanego pojazdu ciężarowego. Sprawcy zostali spłoszeni z miejsca przestępstwa, ale tego samego dnia trafili w ręce mundurowych. Usłyszeli już zarzuty.

31 sierpnia bieżącego roku do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o kradzieży paliwa z zaparkowanego pojazdu ciężarowego na terenie gminy Łobżenica. Pracownicy firmy, do której należy specjalistyczna ciężarówka, zauważyli podejrzane osoby, które na ich widok uciekły w pobliskie zarośla.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku, którzy potwierdzili zgłoszenie. Sprawcy uszkodzili zabezpieczenie wlewu zbiornika, z którego następnie dokonali kradzieży 30 litrów oleju napędowego.

Czynności wykonane przez funkcjonariuszy pozwoliły zatrzymać tego samego dnia dwie osoby – 29-letnią kobietę oraz 26-letniego mężczyznę. Zgromadzony materiał dowodowy wyjaśnił, że sprawcy działając wspólnie dokonali kradzieży z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła